YARALI KALP

Künye

Yönetmen: Remzi Jöntürk
Senaryo: Remzi Jöntürk , Bülent Oran
Yapımcı: Naci Duru
Görüntü Yönetmeni: Necati İlktaç
Tür: Dram
Sanatçılar: Filiz Akın, Ediz Hun, Metin Serezli, Müjgan Ağralı, Kadir İnanır, Kayhan Yıldızoğlu

FİLM ÖZETİ

Soylu ve köklü bir ailenin varisi olan Nihal Hanım, mahkemeyi kaybettiklerini, her şeylerini yitirdiklerini ve oturdukları köşkün de satılacağını aile avukatlarından öğrenir. Durumu bir tanecik kızları Şermin’den saklamasını avukatından ısrarlar ister. Zira kızı Ekrem ile nişanlıdır. Yakında evleneceklerdir. Oysa ki nişanlı Ekrem olayı öğrenmiş ve bu yüzden Şermin’i aramamaktadır.

Komşu köşkün sahibi Selim; dürüst, çalışkan ve servetini kendi gayreti ile yapmış, işçi yanlısı bir gençtir. Uzaktan uzağa çok sevip beğendiği Şermine ümitsxiz bir aşkla bağlıdır. Şermin ise ona hiç önem vermemektedir.

Selim Şerminin fakir düştüğünü aynı avukattan öğrenmiştir. Sevdiği kıza bu durumda yardım etmek istemektedir. Şerminin ise hiç bir şeyden haberi yoktur. Hala burnu havadadır.

Şermin’in aklı hala nişanlısı ekremdedir. Oysaki Ekrem babası çok zengin ve görgüsüz taşralı bir kızla ilgilenmektedir ve onunla evlenecektir.

Selim, avukat ve Şerminin annesinin gayreti ile Şermin ile tanışmak için ziyaretlerine gitmek ister. Şelmin alay etmek için bu ziyareti Kabul eder. Tartışmalı bir ziyaret olur. Kızın hala burnu havalardadır.

Selim ipotek altında olan köşkü gizlice satın alır ve susar.

Şermin nişanlısı Ekremin görgüsüz Jale ile evleneceğini bizzat Jaleden öğrenir. Mahvolur, yıkılır. Bu buhran Şermini Selime iter ve onunla evlenir.

Şermin Ekremi unutamamıştır. Sırf kırılan gururu yüzünden Selim ile evlenmiştir; Selime soğuk davranır, hatta onunla yatmaz bile; sadece bir gösteriştir evlilikleri. İki düşman gibidir evlerinde..

Şermin hastalanır, Ekremi sayıklar oysaki kocası hep başındadır. Sevgi ile onun iyileşmesi için çaba göstermektedir. Bir zaman sonra Şermin her şeyi öğrenir; bu kez kocasına aşık olursa da gururu kırılmış olan Selim ona duygusuz davranır.

Eski nişanlısı Ekrem ve Jale ile olan ilişkileri onaların gerçek yüzünü anlamasına vesile olur.

Doğum günü partisinde dost düşman herkes belli olur. Şermin bütün misafirler önünde özür diler kocasından, bu sırada Selimin yüzlerce işçisinin getirdiği çiçekler içinde yeni bir mutluluk ufuklarına doğru koşarlar.  

 • T

  Senaryo

  REMZİ CÖNTÜRK
  BÜLENT ORAN

 • M

  Prodüktör

  NACİ DURU

 • S

  Yönetmen

  REMZİ JÖNTÜRK

 • R

  Başrollerde

  FİLİZ AKIN
  EDİZ HUN