ŞÖFÖR NEBAHAT

Künye

Eser: Atilla İlhan
Prodüksiyon: Murat Film
Rejisör: Süreyya Duru
Yapımcı: Süreyya Duru
Müzik: Sami Hazinses
Görüntü Yönetmeni: Cahit Engin
Sanatçılar: Fatma Girik, İzzet Günay, Münir Özkul, Ali Şen, Oya Peri, Metin Serezli, Nedret Güvenç

FİLM ÖZETİ

Nebahat, şöför babasının ani ölümü üzerine taksitleri ödenmemiş otomobil borcu ile karşılaşmıştır. Yaşlı annesinin ve mektebe giden kardeşinin geçim derdi, mütevazi aileyi müşkül duruma düşürmüştür.

Nişanlısı Seyfi herhangi bir işte çalışmasına mani olmaktadır. Nebahat, babasının şöför arkadaşı Deve Salim’in yardımı ile babasından kalan otomobili kendisi takside çalıştırarak  geçimlerini ve otomobil taksidini ödemeyi kararlaştırır. Nişanlısının mümaneatı üzerine nişanı bozar.

Genç bir kadının şöförlük yapması sürprizli olmuştur. Deve Salim ve arkadaşları Nebahati himayelerine almışlarsada aralarında gececi Neşet ve sarhoş müşteriler sarkıntılık yapmaktadır. Nebahat vekar ve ciddiyet ile çalışmaktadır.

Avukat Bülent nişanlısı Selma’nın sosyete hayatından bıkmıştır. Nebahat’i zor mesleğinde ciddiyet ile çalışması nazarı dikkati çekmiş, tesis ettiği dostluk zamanla aşka dönüşmüştür.

Nebahatin alacaklısı garaj sahibi Ateşoğlu Nebahate göz koymuştur. Çirkin arzusunu temin için yazıhanesinde Nebahate saldırır. Kendisini müdafaa eden Nebahat bir fırsatla kaçar.

Avukat Bülent Selmadan ayrılır, Nebahat’e izdivaç teklif eder.

Ateşoğlu, Selma, Neşet Nebahatten intikam almaya karar verirler. Kurdukları tuzak ile Nebahati, Ateşoğlunun sayfiyedeki evine kaçıracaklar ve kirleteceklerdir. Bir fırsatta Nebahati kaçırmaya teşebbüs ederler. Planı zamanında duyan Bülent ve Deve Salim otomobille takip ederek, yakalarlar. Müsademede Nebahat ağır yaralanır, diğerleri yakalanır.

Bülent ve bütün şöförler Nebahatin hayatından endişelidirler. Ameliyat muvaffakiyetle neticelenir. Nebahat hastaneedn taburcu edilirken şöför arkadaşlarının alkışları arasında Bülentle nişanlanır. Sevgililer saadete doğru otomobillerini sürerken, şöförler de dizi halinde arkasından takip ederler.

 • T

  Eser

  ATİLLA İLHAN

 • M

  Prodüktör

  Süreyya Duru

 • S

  Yönetmen

  SÜREYYA DURU

 • R

  Başrollerde

  CÜNEYT ARKIN
  SELDA ALKOR