MALKOÇOĞLU ÖLÜM FEDAİLERİ

Künye

Eser: Ayhan Başoğlu
Yönetmen: Süreyya Duru, Remzi Jöntürk
Senaryo: Remzi Jöntürk
Yapımcı: Naci Duru
Görüntü Yönetmeni: Cahit Engin
Tür: Macera, Tarihi
Sanatçılar: Cüneyt Arkın, Leyla Selimi, Oya Peri, Talat Hüseyin, Tuncer Necmioğlu, Danyal Topatan, Yaşar Güçlü, Kami Kasravi, Adnan Mersinli

FİLM ÖZETİ

Prens Nikola’nın Sarayı en sadık dostları tarafından yağma edilir.

Bu yağmada bütün canlilar öldürülür, sadece Prensesin küçük kardeşi Enriko kurtulur, onun yaşadığından yağmacıların haberi yoktur. Prens Nikola’nın kızı Eliza’ya bu katliamı Türkler yapmış gibi gösterilir.

Aradan yıllar geçer, Prensesin kardeşi Enriko büyümüştür. Katliamın yaratıcısı kumandan Armot ve askerleri yaşamlarını Prenses Eliza ile beraber yeni yerleştileri bir yerde sürdürmektedirler.

Osmanlı İmparatorluğu’nun emir üzerine Malkoçoğlu ve altı sadık adamına Nikola’nın Sarayınu talan edenlerin iması ve bu katliamda çalınan büyük hazinenin Osmanlı Devletine teslim görevi verilir.

Katliamın tek görgü tanığı olan Enriko’yu, hadiseleri yeniden hatırlayabilmesi endişesi içeride olan kumandan Armot adamlarına görev vererek onu öldürmesini söyler. Bu sırada Malkoçoğlu iler karşılaşan Armot ve askerleri Malkoçoğlu ve adamları tarafından perişan edilirler. Küçük Enriko kurtulur, hazine yüklü araba ve Prenses Eliza Malkoçoğlu tarafından ele geçirilmiştir.

Prenses ve nedimesi, Enriko, Malkoçoğlu ve adamları uzun vir yolculuğa başlarlar. Prenses, Malkoçoğlu’na büyük bir kin beslemektedir, zira katliamın Malkoçoğlu tarafından yapıldığını sanmaktadır. Fakat öyle olaylar olur ki bu kin aşka dönüşür. Armot ve adamları bu kafilenin peşindedirler. Bu iki kafile arasunda uzun süre dehşetli mücadeleler olur, bazen Malkoçoğlu, bazen de diğerleri mağlup düşerler. Bu arada Enriko anasının katili olan Armot’u anımsar. Armot, öldürmek için Enriko’yu kaçırmak istese de Malkoçoğlu onu kurtarır. Bu şekilde süregelen birçok gerilimli olaylardan sonra Armot ve adamları imha edilir; Prenses Eliza kendisine Osmanlı Sarayı tarafından bırakılan hazine ile beraber yurdunun başına geçer.

 • T

  Eser

  AYHAN BAŞOĞLU

 • M

  Prodüktör

  NACİ DURU

 • S

  Yönetmen

  SÜREYYA DURU
  REMZİ JÖNTÜRK

 • R

  Başrollerde

  CÜNEYT ARKIN